čtvrtek 8. března 2018

Dnes večer doma

 
Nedávno jsme debatovaly s kamarádkami o úpadku blogování. Mnoho blogů, které četly, prý skončilo nebo mají příspěvky jednou za dlouhý čas. Vlna zájmu se prý přesunula na instáč. Je to rychlejší - dávat příspěvky + si je prohlížet. Blog je náročný pro blogery i čtenáře.
Prý.
Nevím. Já v tom zase tak moc nejedu. Mám pár svých oblíbených, které pročtu spíš nárazově. Je pravda, že některé z nich jsem opustila spíš kvůli stylu psaní než kvůli obsahu. Nemám ráda květnaté věty plné šťavnatých přívlastků. Radši mám jednoduchost, až strohost (že sama tak psát neumím je ovšem věc smutně jiná).
 
Zjistila jsem ale, že za poslední dobu mi ubylo pár stálých čtenářů, asi už jsem je unavovala. I to se může stát. Jeden (jedna) z nich mi to taky napsala: moc politiky na úkor bydlení.
Chápu.
Jenže já prostě musím napsat o tom dnešním projevu Zemana, je to pro mě vnitřně důležitější než vyfotit starožitnou rozkládací židli, kterou jsem koupila Tobísovi a jela pro ni až někam k Cidlině.
 
Inauguraci jsem viděla ze záznamu a tuhla mi krev.
Tenhle pán opravdu není můj prezident, ani kousek jeho řeči se mnou nesouzněl. To zlo! Ty urážky! Ty osobní výpady! Starý unavený zlý muž.
Obdivuju paní Miroslavu Němcovou, která jako první dokázala vstát a během prezidentovy řeči odešla středem. Často mi připadá, že ženy mají mnohem větší odvahu než muži. (Feministky by ze mě měly radost.)
 
Tak jo.
Koukám na ČT24 a příště napíšu o tom, co čtu. Ju?
 
 

6 komentářů:

 1. Milá Lucie, tak na Váš blog chodím, že mě baví Váš pohled na svět, proto nečekám jen jedno téma a nějak mi k Vám jde, že v této době máte potřebu napsat o politice. A ač se na TV nějak nedívám, ani nejsem cílovka na seriály, tak mě vždy bavilo číst o tom, jak vzniká scénář, seriál. Líbí se mi, že jste asi s nějakým záměrem tento blog začala psát, a že se asi toho záměru i držíte. Váš blog si vždy ráda přečtu. Hodně zajímavého bývá i v komentářích, ale ty už nemám čas číst. To se stává zřídka. Mějte se hezky a ať se Vám daří.

  OdpovědětVymazat
 2. U mého posledního příspěvku spousta lidí zmínilo tvůj blog, jak je skvělý. Pro mě nejoblíbenější. A k těm ženám... Viděla jsi rozhovor předsedkyně Národní rady SR Lucii Ďuriš Nicholsonovou, když mluvila o Kaliňákovi? Ta má koule! Jasně , věcně, slušně a hlavně srozumitelně formulovala fakta.

  OdpovědětVymazat
 3. Zdravím Lucie, blogů sleguji spoustu, ale vlastně jste jedna z posledních, které i čtu a právě různorodost témat (i politických) je to, co mě baví. Moc si cením, jak veřejně píšete o sobě a své rodině a sobecky si přeju, ať nepřestáváte, jste tak zajímavá žena :-)

  OdpovědětVymazat
 4. V súčasnosti čítam len pár blogov, a ten váš Lucia je jeden z nich. Vlastne, keď idem čítať, čo je nové na blogoch, otváram buď váš, alebo Lucie Living. Až potom tých zopár ostatných.

  Prejav som na ČT24 sledovala live, a ešte kým začali odchádzať prví účastníci, nahlas som si ho komentovala, že to predsa nie je možné, čo ten človek hovorí. Neskutočne ma rozčuľovali jeho slová, až ma manžel zahriakol, že veď predsa to nie je náš prezident.

  Píšte o čom chcete, nemusím s vami vo všetkom súhlasiť, čítam vás ale rada. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Jsou blogy, které si jen prohlížím, ten váš je k prohlížení i ke čtení. Je to VÁŠ blog, vy si pište, co máte na srdci a koho to zajímá, ať sem chodí.

  OdpovědětVymazat